رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: رشد 100 گرم از میکروب کلستریدیم یولتولیوم در مواد غذایی کم اسید کنسرو ها، می تواند منجر به مرگ بسیاری از مردم شود. به گزارش مشرق، نسترن محمدی گفت: همواره تأمین و نگهداری غذا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم بوده است. نیاز دسترسی به غذای سالم انسان را بر آن داشته است که زمانی را به بررسی درباره چگونگی حفظ مواد غذایی اختصاص دهد. وی افزود: یکی از روش‌های نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی، کنسور کردن آن‌ها با بهره گیری از حرارت است این روش، اقدام موثری در جهت نابودی کلیه عواملی است که ممکن است در حین نگهداری و حمل و نقل، به طریقی مواد غذایی را فاسد کند. در واقع کنسرو کردن مواد غذایی از جمله روش‌های خوب نگهداری مواد غذایی است که در صورت رعایت اصول تهیه، ماندگاری خوبی برای بسیاری از اقلام غذایی ایجاد می‌کند.

رئیس آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو:

واحدهای تولیدی غذایی و دارویی کشور به سیستم LIMS متصل می شوند

پایگاه خبری سازمان غذا و دارو

رئیس آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تمامی واحدهای تولیدی کشور اعم از دارو و غذا به سیستم LIMS متصل می شوند و مراحل آزمون هایی که صورت میگیرد می توانند مشاهده نمایند و از این طریق کنترل ها و رصد خوبی بر روی داروها و محصولات غذایی صورت خواهد گرفت. بهرام دارایی گفت: با امکاناتی که در اختیار داریم و در نهایت امکاناتی را که حسب استانداردهای روز دنیا و در واقع بروز شدن دستگاه ها تهیه خواهیم کرد سلامت مواد غذایی را در همه وجوه تضمین خواهیم کرد که این تضمین نیاز به آموزش، فناوری و هماهنگی دارد. وی افزود: سامانه LIMS آزمایشگاهی یا همان سیستم یکپارچه آزمایشگاهی در هماهنگی ها به ما کمک می کند.در این زمینه حدود 200 ازمایشگاه فعال و تایید شده وجود دارد که در این سامانه وارد شده اند.

 کانون انجمن های صنایع غذایی ایران اعلام کرد با تایید هیات مدیره شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد (اکوساک)، توانست برای نخستین بار به عنوان یک تشکل اقتصادی به عضویت یکی از ارکان اصلی سازمان ملل متحد در آید و در کنار مقام های دولتی کشور در جلسات این سازمان حضور یابد.

عضویت کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در این سازمان در رتبه سازمان غیردولتی با مقام مشورت خاص قرار دارد که به این تشکل این امکان را می دهد علاوه بر شرکت در جلسات رسمی شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد، با سازمان های تابع و دبیرخانه سازمان ملل، برنامه ها، کارگزاری ها و صندوق های مالی این سازمان از طرق مختلف وارد تعامل اقتصادی شود.

شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد معروف به اکوساک* یکی از 6 رکن اصلی سازمان ملل متحد است که فصل دهم منشور به آن اختصاص دارد.

سلامت نیوز :رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو، در واکنش به برخی اخبار مبنی بر استفاده از ماده نگهدارنده "ادتا" در کنسروها، گفت: کنسروها فاقد هر گونه مواد نگهدارنده هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهندس نسترن محمدی اظهار کرد: اینکه در برخی رسانه‌ها و از منابع نامشخص و نامعتبر بیان می‌شود که در کنسروها از مواد نگهدارنده‌ به نام «ادتا» استفاده می‌شود که بدن انسان را دچار کم خونی و فقر آهن می‌کند، اشتباه و غیر کارشناسی است. وی ادامه داد: اهل فن به خوبی مطلع هستند که وقتی ماده غذایی داخل قوطی کنسرو قرار می‌گیرد، در اثر فرایندهای حرارتی پخته استریل و تمام میکروارگانیسم‌های آن از بین می‌رود و با توجه به این که بسته بندی کنسرو به گونه‌ای است که امکان نفوذ مجدد میکروب در ماده غذایی را به صفر می‌رساند، در نتیجه برای افزایش ماندگاری محصول، دیگر نیازی به افزودن مواد نگهدارنده نیست.

به گزارش سایت فودنا یک کارشناس آزمایشگاه کنترل غذا و دارو، مطالبی را پیرامون تهیه و مصرف رب گوجه فرنگی تشریح کرد. مریم زاهدی از رب گوجه فرنگی به عنوان یک چاشنی اصلی در تهیه غذاهای ایرانی یاد کرد و افزود: عصاره گوجه فرنگی حاوی حجم زیادی از خواص گوجه فرنگی مانند انواع ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان لیکوپن است. وی تاکید کرد: درجه حرارت پایین و حرارت غیرمستقیم در تولید رب گوجه صنعتی در مقایسه با حرارت بالا و کنترل نشده در تهیه رب خانگی باعث کیفیت بهتر رنگ و افزایش میزان لیکوپن در رب گوجه های صنعتی می شود.